İnce’den CHP’li vekillerin kendisine yaptığı çağrıya sert yanıt: İnandırıcı değilsiniz

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimler için 100 bin imza toplayıp resmen cumhurbaşkanı adayı olan Memleket Partisi Muharrem İnce, partisinin genel merkezinde bir açıklama yaptı. CHP’li 107 eski milletvekilinin kendisine Kılıçdaroğlu’nu desteklemesi istikametinde yaptığı davet hakkında konuşan İnce, sert tabirler kullandı.

“O ÇAĞRIYI GENEL BAŞKLANLARINA YAPMALARI LAZIM”

107 vekilin arkadaşı olduğunu belirten İnce, “Çağrılarını manalı buluyorum. Lakin ben şu an CHP üyesi değilim, Memleket Partisi’nin genel lideriyim. Onlar ise CHP üyesi. O çağrıyı bana değil genel liderlerine yapmaları lazım.” dedi.

“BUGÜN BANA DEMOKRASİDEN BAHSEDEMEZLER”

“ÇOK İNANDIRICI GELMİYORLAR BANA”

Geçmişteki hallerini hatırlatırım onlara. Hiç sesinizi çıkarmadınız. Neredeydiniz siz? Siz benim arkadaşımdınız. Bir arada çalıştık. Hiç birinizden reaksiyon görmedim. Atatürk’e hakaret edilirken, Dersim katliamcısı denilirken reaksiyon gösterdiniz mi? Onun için çok inandırıcı gelmiyorlar bana.”

CHP’Lİ VEKİLLERİN ÇAPRISI

CHP’li vekillerin yaptığı davette şu sözler yer aldı:

“Sayın Muharrem İnce, Atatürk ve kurduğu laik cumhuriyetin sevdalıları olan biz milletvekili arkadaşların, senin yurtseverliğinden, Atatürk ve Cumhuriyet aşkından ve bu yoldaki çaba azminden hiç kuşku duymadık. Zira uzun yıllar bu davaya bizimle birlikte dayanışma içinde hizmet ettin. Kıymetli vazifeler yerine getirdin. Takdir edersin ki, bugünlerde Türkiye’nin birinci önceliği, ülkemizi çağdışı karanlık bir yapıya süratle sürüklemekte olan bu ucube rejimden, tek adam sisteminden ve bilhassa Erdoğan diktasından bir an evvel kurtulmaktır.

“DAYANIŞMANIN BİR KESİMİ OLMA İSTİKAMETİNDE KARAR ALACAĞINAN İNANMAK İSTİYORUZ”

Bu seçim cumhuriyet mi yoksa şeriat mı tercihinin oylanacağı bir seçim olacak. Bu nedenle cumhuriyetimizin 100’üncü yılında çağdışı bir rejimin ilanını amaçlayanlara karşı oluşturulan büyük dayanışmanın bir modülü olma tarafında karar alacağına inanmak istiyoruz. Laik demokratik cumhuriyet sevdalılarının arka niyetlilere karşı tek bir yürek olabilmesi için, alacağın kararla yapacağın özveriyi biz milletvekili arkadaşların, CHP seçmeni ve laik demokratik Atatürk cumhuriyetinden yana olan milyonlar hiçbir halde unutmayacaktır. Bu hisler içinde seni selamlıyor ve atacağın yapan adımlar sonucunda seninle gurur duymak istiyoruz. Kal sevgiyle, kal Cumhuriyetle, kal Atatürk’le…”

ÇAĞRIYA İMZA ATAN 107 İSİM

İnce’ye davette bulunan 107 isimin listesi şöyle: “Mehmet Tomanbay, Enis Tütüncü, Şükrü Elekdağ, Esfender Korkmaz, Sacid Yıldız, Mustafa Özyurt, Mustafa Timisi, Hasan Akyol, Mustafa Gazalcı, Nevin Gaye Erbatur, Mustafa Yılmaz, Abdülkadir Ateş, Tahir Köse, Ensar Öğüt, Gani Aşık, Bayram Meral, Bülent Baratalı, Yüksel Çengel, Halil Çulhaoğlu, İsmail Kıymetli, Muhsin Koçyiğit, İbrahim Tez, Güneş Gürseler, İsmet Çanakçı, Züheyir Amber, Hüseyin Özcan, Ali Cumhur Yaka, Fahrettin Üstün, Kemal Sağ, Vezir Akdemir, Türkan Miçooğulları, Az Saraç, Hüseyin Bayındır, Mehmet Parlakyiğit, Metin Somuncu, Selahattin Öcal, Ömer Çiftçi, Sedat Uzunbay, Hasan Güyüldar, Ruşen Işın, Mustafa Yıldız, İbrahim Taşdemir, Halil Ünlütepe, Yüksel Çorbacıoğlu, İsmail Özay, Mehmet Küçükaşık, Harun Akın, Osman Çoşkunoğlu, Muharrem Toprak, Ersoy Bulut, Atilla Emek, Arsan Savaş Arpacıoğlu, Altan Tuna, Necati Uzdil, Ahmet Yılmaz Kaya, Vahit Çekmez, Şefik Varlıklı, Erdal Karademir, Mehmet Kartal, Muharrem Kılıç, Feridun Ayvazoğlu, Erol Tınaztepe, Vedat Melik, Şevket Köse, Celal Topkan, Ali Haydar Şahin, Ali Ahmet Ertürk, Musa Çam, Selçuk Ayhan, Şevki Kulkuloğlu, Metin Arif Ağaoğlu, Hulusi Güvel, Yaşar Ağyüz, Erol Ağagil, Zeki Ünal, Fuat Erçetin, Mahmut Keçeli, Ahmet Ersin, Mustafa Kul, İstek Yılmaz, Ali Haydar Erdoğan, Zeki Naci Tarhan, Ahmet Hoş, Tevfik Koçak, Atila Hun, Çetin Bilgir, Bahattin Alagöz, Kazım Özev, Naci Aslan, Hüseyin Güler, Orhan Eraslan, Ali Yiğit, Orhan Sür, Orhan Diren, Ali Oksal, Sabri Yavuz, Şadan Şimşek, Beşer Baydar, Feramuz Şahin, Abdülaziz Muharrir, Ufuk Özkan, Malik Ecder Özdemir, Mahmut Işık, Halil Çalık, Ali Günay, Numan Gültekin, Hilmi Develi”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir