Ümit Özdağ: Türkiye erken genel seçime gidecek!

ANTALYA (İGFA) – Alanya’da partisinin toplantısına katılan Zafer Partisi Genel Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, basın mensuplarının da sorularını yanıtladı.

Zafer Partisi, şu anda bütün kamuoyunun kabul ettiği üzere oyları en hızlı yükselen parti olmak durumunda olduğunu söz eden Prof. Dr. Ümit Özdağ, bu oy yükselişinin 31 Mart’a kadar devam edeceğini açıkladı.

Basın mensuplarının “İktidara gelirseniz Alanya’yı vilayet yapmaya kelam veriyor musunuz?” sorusuna bunu 2028 yılında konuşalım karşılığını verdi.

“Aslında 2028’e kalmayacak diye düşünüyorum” diyen Ümit Özdağ, “Daha evvel gerçekleşecek. Erken Genel Seçime gidecek Türkiye zira bu seçimlerden sonra. Evvel Anayasayı değiştirmeyi deneyecekler. Anayasanın birinci 3 hususunu değiştirmeyi, 66. Unsurdaki Türklük kavramını değiştirmeyi deneyecekler. Erdoğan süratle buna yanlışsız siyasetin rotasını çevirmeye çalışıyor. Hatırlayın, Devlet Bahçeli ‘seçimden sonra çok şey değişecek, inşallah Türkiye değişmez’ demişti. Bu bir ipucudur. Türkiye’nin değişmesine müsaade vermeyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir