Tekno Spor Hado, Grand Pera’da açıldı

Türkiye’nin ilk tekno sporu olan ve resmi bir spor branşı olan HADO’nun tam kapsamlı teknoloji ve spor deneyim merkezi Grand Pera’da açıldı.

Artırılmış gerçeklik ekipmanları ve bir yazılım aracılığıyla üçer kişiden oluşan ve iki takımla oynanan HADO, geleneksel yakar top oyununun hızlandırılmış ve dijitalleştirilmiş bir versiyonu olarak dikkat çekiyor. Basit kuralları sayesinde sporcuların kolayca adapte olabildiği HADO, oyuncuların fiziksel ve mental gelişimine katkı sağlıyor. Ayrıca takımların ve oyuncuların bireysel performanslarını test ederek, geliştirmelerine de olanak tanıyor. Takım sporu olan HADO, yaş ve cinsiyet göz etmeksizin, aktif spor yapan genç nesilden, öğrencilere, kurumsal çalışanlardan ailelere uzanan geniş bir kesime hitap ediyor.

Grand Pera’da açılan deneyim merkezinde teknoloji severler ve sporseverler HADO’da karşılıklı takım kurarak maçlar yapabilecekleri gibi, Türkiye’de ilk kez olarak kurulacak HADO Monster kortunda farklı canavar figürlerine karşı oyun oynayabiliyor.

HADO Deneyim Merkezi’nin içerisinde dünyada ilk kez kurulan fiziksel Metaverse deneyim köşesi de bulunuyor. Kullanıcılar dünyanın en gerçekçi sosyal metaverse platformu olan Metafluence ile yeni teknolojileri keşfederken VR ekipmanları ile keyifli oyun evrenlerine katılabiliyor.

 

HADO Hakkında

HADO Milli Takımı 2020 yılında kuruldu. 2021 Yılında katıldığı ilk Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonu oldu. 2022 yılında Fransa’daki turnuvada Gümüş Madalya alarak bu yıl Japonya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası 2023’e katılma hakkı kazandı.

 

METAFLUENCE Hakkında

550 binden fazla kanaat önderi ve 5.000’den fazla markayı birbirine bağlayan otomatik bir influencer/marka pazarlama platformu olan Keepface tarafından kurulan METAFLUENCE, dijital pazarlamaya ve eğlenceye yepyeni bir boyut getiriyor.

Influencerlar ve markalar METAFLUENCE City içinde yer alan dijital konutları yani METAHUT’ları aracılığı ile yaşam tarzlarını, ürün ve servislerini paylaşabiliyor, hedef kitleleriyle etkileşime geçebilecek, Nitelikli Fikri Tapularını (NFT’lerini) toplayabiliyor ve takas edebiliyorlar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir