Sporaktif amatör spor kulüplerin hizmetinde


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sporun iş ve işlemlerini bir araya toplayan Amatör Spor Kulüpleri Bilgi Yazılım Sistemini (Sporaktif) tanıtım programıyla hayata geçirdi. Sistem sayesinde Kocaeli’de faaliyet gösteren amatör spor kulübü temsilcileri internet üzerinden tüm verilere ulaşılabilecek.

 

SPORA EMEK VEREN İSİMLER BİR ARADA

Antikkapı Restoran’da düzenlenen tanıtım programına Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, KASKF Başkanı Murat Aydın, Kocaeli’de amatör spora emek veren kulüp başkanları, yöneticileri, antrenörler ve sporcular katıldı.

 

ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMA

Yoğun katılımın sağlandığı programda konuşan KASKF Başkanı Murat Aydın, sistemin kulüpler için ulaşılabilir, ulaşılmakla birlikte daha rahat çözüm odaklı çalışılabilir bir sistem olduğunu belitti. Amatör Spor Kulüpleri Bilgi Yazılım Sistemi’ni (Sporaktif) en iyi şekilde kullanıp çözüm odaklı çalışma noktasında hep birlikte hareket edileceğini belirten Aydın, “Bu sistem tüm kulüplerimize, spor adamlarına faydalı olacak. Bu sistemin hazırlanmasında emeği olan başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın ve çalışmalarına kulüplerimiz adına teşekkür ederim” dedi.

 

TAHİR BAŞKANIMA VE BÜTÜN EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer ise “Gerçekten Kocaeli sporun başkenti. Yapılan her çalışma sporu biraz daha ivmelendirip daha yukarıya taşıyor. Bunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hem bizimle hem de kendi içinde yaptığı çalışmalar çok önemli. Ben emeği geçen başta Tahir Başkanıma ve bütün ekibine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum’’ ifadesini kullandı.

 

SPORUN BAŞKENTİ HALİNE GELDİK

Genel Sekreter Yardımcısı Aydınlık, programda Başkan Büyükakın adına spor camiasını selamladı. Başkan Büyükakın’ın ortaya koyduğu vizyon ve iradeyle Kocaeli’de spora ve sporcuya, özellikle amatör kulüplere verilen nakdi ve ayni desteğin yanı sıra tesisleşmede yaşanan ilerlemeye de dikkat çeken Aydınlık, Büyükşehir’in sevk ve idaresindeki 44 spor tesisisin yanı sıra ilçe belediyelerine devredilenlerle beraber toplamda sayıları 90’ı bulan tesisler arasında yüzme havuzları, spor salonları, basketbol ve voleybol sahaları bulunduğunu ifade etti.

 

KURUMSALLAŞMAYI ADALETLE BERABER YAPACAĞIZ

Önümüzdeki günlerde yapılacak spor yatırımlarının yanı sıra kırsal alanlarda yapılan spor sahalarıyla Sporun Başkenti haline gelen Kocaeli’nin bu sayede 35 bini aktif olmak üzere 300 bine yakın sporcuyla ulusal ve uluslararası alanda başarı sağladığının, gurur verici başarılara imza atıldığını altını çizen Aydınlık, “Sistem sayesinde kurumsallaşmayı adaletle beraber yapmak adına envanteri her an en önümüzde bulmayı çok istiyoruz. Bundan sonra ayni ve nakdi yardımlarda da Sporaktif sistemini kullanacağız. Taleplerinizi sistem üzerinden alıp süreç içerisinde ihalelerimizi gerçekleştireceğiz. Yapacağımızı hemen yapmak gibi Başkanımızın bir iradesi var. Sizlerle olan irtibatımızı koparmayacağız. Kapımız her zaman açık. Bu sistemi kullanmanızı rica ediyorum” şeklinde konuştu.

 

SPORAKTİF.KOCAELİ.BEL.TR

Her kulübün yetkilisi sisteme kulüp başkanı, yönetim kurulu, antrenörler, takımlar, sporcular, kulüplerin hangi tesisleri kullandıkları, kulüp ve sporcu başarı gibi çeşitli bilgileri girecek. Sisteme girilen bu veriler sayesinde kulüplerin değerlendirilmesi ve taleplerin adil bir şekilde karşılanması için gerekli zemin oluşturulacak. Amatör Spor Kulüpleri Bilgi Yazılım Sistemi (Sporaktif) ile sporun tüm iş ve işlemleri bilgi teknolojileri ortamına aktarılarak sporunun Başkenti Kocaeli’de veri tabanı oluşturulacak. Sportif verilerin tek kaynaktan kullanılması sağlanacak. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşan ekiple hazırlanan Amatör Spor Kulüpleri Bilgi Yazılım Sistemi’ne (Sporaktif) sporaktif.kocaeli.bel.tr KEP adresi üzerinden tek tıkla ulaşılabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir