Recep Tayyip Erdoğan, Nevşehir’den milletvekili adaylık başvurusunda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birebir ismi taşıyan Nevşehirli 24 yaşındaki Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimler için AK Parti’den Nevşehir milletvekili aday adayı oldu.

DOSYASINI TESLİM ETTİ

AK Parti Nevşehir Vilayet Başkanlığı tarafından oluşturulan AK Parti Milletvekilliği aday adaylığı kuruluna ön başvurusunu yapan Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra AK Parti Vilayet Lideri Ali Kemikkıran’ı makamında ziyaret ederek, aday adaylığı müracaat belgesini teslim etti.

“İSMİMİ DUYAN KİMLİĞİMİ GÖRMEK İSTİYOR”

İsminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birebir olmasından ötürü çoğunlukla olumlu yansılar aldığını belirten Erdoğan, inanmayanların kimliğini istediğini söyledi. 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlerde Nevşehir’den milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Recep Tayyip Erdoğan; “AK Parti teşkilatlarında adeta bir fabrika görevi gören, biz gençlerin teşkilatlarında yetişmiş, davasına gönül vermiş başkanına sevdalı bir kardeşiniz olarak doğduğum ve büyüdüğüm Nevşehir’den 14 Mayıs’ta yapılacak olan milletvekilliği seçimleri için ben de milletvekili aday adayı olduğumu açıklamak istiyorum. İsmimi duyan garipsiyor ve kimliğimi görmek istiyor. Genelde inanmıyorlar. 8 Mart 1999 doğumluyum. Adaylığım için hiç kimse beni yalnız bırakmadı ve herkes beni destekledi. 18-25 yaş kontenjanından aday adaylığına giriyorum. Şayet seçilirsem gençliği en hoş biçimde mecliste temsil etmek istiyorum” diye konuştu.

“ERDOĞAN CEZAEVNE GİRDİKTEN 3 GÜN SONRA DÜNYAYA GELMİŞİM”

İsminin kıssasını anlatan Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan okuduğu şiir nedeniyle cezaevine girdikten 3 gün sonra dünyaya gelmişim. Babam da cumhurbaşkanımızı çok sevdiği ve bu duruma üzüldüğü için ve cumhurbaşkanımıza sevgisini göstermek için benim adımı Recep Tayyip koymuş” dedi.

“BAŞARILAR DİLİYORUM”

AK Parti Nevşehir Vilayet Lideri Ali Kemikkıran ise “Sayın cumhurbaşkanımız ile tıpkı ismi taşıyan Recep Tayyip Erdoğan kardeşimizin partimizden aday olması bizleri çok keyifli etti. Recep Tayyip Erdoğan kardeşimiz genç bir kardeşimiz. Çıkmış olduğu bu yolda muvaffakiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir