Emekli maaşı arttı, gözler bayram ikramiyesinde! İşte masadaki formüle göre yapılacak zam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV canlı yayınında gündeme dair kıymetli açıklamalarda bulundu. Program esnasında emekli maaşlarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşına artırım yapacakları muştusunu de verdi.

“EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞINI 7 BİN 500 LİRAYA ÇIKARDIK”

Erdoğan “Emeklilerle ilgili çalışmamızı yaptık ve bu sayısı da Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığımız, Hazine ve Maliye Bakanlığımızla yaptık. Açıklamak yeniden bana kaldı. Bu akşam buradan hoş muştuyu vermiş olayım. Bunu 7 bin 500 lira olarak bu akşam buradan açıklamış oluyoruz. Güzel olsun” diye konuştu.

EMEKLİ AYLIKLARINA YÜZDE 36,4 ORANINDA ZAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği muştusu sonrası hazırlanacak düzenlemeyle 5 bin 500 lira olan en düşük emekli aylığı 7 bin 500 liraya çıkacak. Böylelikle emekli aylıklarına yüzde 36,4 oranında artırım yapılmış olacak.

EMEKLİ İKRAMİYELERİNE ENFLASYON ORANI ÜZERİNDEN ARTIRIM YOLDA

En düşük emekli maaşına yapılan artırımın akabinde emeklilere yönelik bir hoş haber daha verildi. Buna nazaran Ramazan Bayramı‘nda emekli ikramiyelerine enflasyon üzerinden artırım yapılması gündemde. Şubat ayında açıklanan yüzde 55.18’lik enflasyon oranı baz alındığında 1 bin 100 TL’lik bayram ikramiyesi 1 bin 750 TL’ye yükselecek. Artırımla birlikte her emekli yılda 3 bin 500 TL’lik ikramiye almış olacak.

İŞTE ÖDEMELERİN YAPILACAĞI TARİH

Öte yandan Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ödemesinin 21 Nisan’dan evvelki hafta hesaplara yatırılması bekleniyor.

İKRAMİYELER 1 BİN 100 TL’YE ÇIKARILMIŞTI

Emekli ikramiyeleri son olarak 1000 TL’den 1.100 TL’ye çıkartılmış ve geçtiğimiz yıl toplamda tüm emeklileri 2.200 TL ödenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir