Başkan Büyükkılıç, Milli Savunma Komisyonu Heyeti’ne eşlik etti

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, TBMM Ulusal Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar ve Ulusal Savunma Komitesi Heyeti ile birlikte Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’e ziyarette bulundu.

ŞEHİT KABİRLERİNE KARANFİL BIRAKTILAR

Başkan Büyükkılıç, daha sonra TBMM Ulusal Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar ve Ulusal Savunma Kurulu Heyeti ile birlikte Kartal Şehitliği’ni ziyaret ederek, vatan uğruna canlarını feda eden şehitlere dualar edip kabirlerine karanfil bıraktı.

SEYYİD BURHANEDDİN HAZRETLERİ’NİN TÜRBESİNE ZİYARET

Ardından Büyükkılıç, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar ve Ulusal Savunma Komitesi Heyeti ile birlikte kentin manevi mimarlarından Hz. Mevlana’nın Hocası Seyyid Burhaneddin Hazretleri’nin türbesini ziyaret etti.

ŞEHİT AİLELERİYLE BİR ORTAYA GELDİLER

Başkan Büyükkılıç, daha sonra Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde bulunan Kayseri Mutfağı’nda TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Milli Savunma Kurulu Heyeti ve Vali Gökmen Çiçek ile birlikte şehit aileleri ve gazi aileleriyle bir ortaya geldi.

Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, burada yaptığı konuşmada, “Ülkemizin birliği ve bütünlüğünü, ülkemizin geleceğini, bekasını, güvenliğini sağlamak için büyük bir uğraş içerisindeyiz. 85 milyonun tek yumruk olması için uğraş gösteriyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir